Program ukončeného Učitelského summitu 2024
- 08:00 - 09:30
Registrace účastníků
- 09:30 - 09:35
Zahájení Učitelského summitu – Jan Jílek
- 09:35 - 09:55
Praktické využití umělé inteligence
- ve škole
- Václav Maněna
- 09:55 - 10:15
Je digitalizace pro ředitele školy
- výzva nebo problém?
- Petr Došek
- 10:15 - 10:35
E.M.A - změna je život
- a náš život změnu potřeboval
- Marek Zatloukal
- 10:45 - 11:00
Přestávka/Občerstvení
- 11:00 - 11:20
Mac ve škole. Už 40 let
- Petr Mára
- 11:20 - 12:20
Hodina plná inspirace11:21 - 11:29 Jan Prucek
Základní využití iPadů v hodině češtiny na 1. stupni multijazyčné třídy.
11:30 - 11:39 Tomáš Rajman
Informatika s Emilem
11:40 - 11:49 Hanka Čápová
Inspirace pro výuku informatiky speciálním školství.
11:50 - 11:59 Tomáš Kováč
Praktická demonstrace práce s AI ve 4. třídě
12:00 - 12:09 Vítek Škop
Aplikace Vividboard
12:10 - 12:19 Petr Naske
Vaše škola a digitální vzdělávání. Nabídka, plány a spolupráce s NPI ČR na Vaší cestě ke smysluplné výuce s technologiemi - 12:20 - 12:30
Prodejem to u nás v 24U nekončí
- #Prodejemtonekonci
- Jan Jílek
- 12:30 - 14:00
Oběd
- 14:00 - 14:45
Workshop 1
- 14:45 - 15:00
Přestávka
- 15:00 - 15:45
Workshop 2
- 15:45 - 16:00
Přestávka
- 16:00 - 16:45
Workshop 3
- 16:45 - 17:00
Losování cen, společné foto, rozloučení
- 17:00 - 17:30
Prostor pro dotazy v předsálí
Workshopy
Vstupte bez obav, iPad je i pro Vás! (Iva Jelínková)
Myslíte si, že technologie není váš nejlepší kamarád, ale přece jen byste rádi udělali první krok ke vzájemnému poznávání? Na workshopu si prakticky vyzkoušíme, že začít není žádná věda a nadchnout se může každý, ať už je jeho oborem biologie, matematika nebo výtvarná výchova. I s jednoduchými nástroji se dají tvořit velké věci. Nebojte se, iPad je i pro Vás!
Začátečník
Nová matematika od Vividbooks (František Cáb)
Žáci se učí nejefektivněji, když dostanou možnost přicházet s vlastními nápady a postupy. Právě z toho vychází Vividbooks Matematika. Úkoly v naší učebnici postupují od známého k neznámému a krůček po krůčku děti vedou k tomu, aby samy objevovaly různé způsoby řešení matematických problémů a úloh.
Vividboard – Nové interaktivní možnosti ve Výuce (Vítek Škop)
Promítejte obsah, pokládejte interaktivní otázky, vyhlašujte soutěže, vytvářejte si vlastní materiály i s pomocí umělé inteligence. To vše díky zbrusu novému nástroji Vividboard, který jednoduše a smysluplně digitalizuje Vaši hodinu!
Mírně pokročilý
Kde vzít obrázky a „nekrást“ (Pavel Špaček)
Představte si svět, kde se vaše tvořivost setkává s technologií. Místo, kde můžete objevovat, experimentovat a vytvářet. To je přesně to, co vás čeká na našem workshopu. Nezáleží na tom, jestli jste úplní začátečníci nebo již máte nějaké zkušenosti, důležitá je jen chuť při práci s iPadem objevovat a hrát si. Ukážeme vám tajné zákoutí internetu, kde můžete najít poklady v podobě kvalitních obrázků, které můžete používat při své práci zdarma a legálně. Provedeme vás světem úpravy obrázků třeba s pomocí nativní aplikace Fotky nebo aplikace Snapseed. Tyto aplikace jsou jako kouzelné štětce, které vám umožní proměnit jakýkoliv obrázek v umělecké dílo. Na závěr se mrkneme, jak využít aplikaci Sketchbook pro vlastní vytváření obrázků a pokud nám zbyde čas, dotkneme se i toho, jak pro vytváření obrázků můžete využít umělou inteligenci. Tak co na to říkáte, uvidíme se? (napsáno s pomocí AI) 😇
Začátečník
Už jsou tady! (Jitka Rambousková)
Kdo? Ufoni přece! A za nimi v závěsu i tajemná AI.
Na workshopu si ukážeme, k čemu by nám ta umělá inteligence mohla být, kde všude už na ni narazíme, jak nás může inspirovat, jak nám pomůže s obrázky a zkusíme si vytvořit krátký film o ufonech.
Pokud se AI zatím vyhýbáte nebo ji jen velmi opatrně zkoušíte, pak je workshop přesně pro vás. Bude vám stačit jen iPad a internetový prohlížeč.
Mírně pokročilý
Zahoďte Excel a pojďte data zpracovávat efektivně (HOnza Koudelka)
Ukáži vám, jak si s databázovou platformou FileMaker, která funguje na Macu, iPadu, iPhonu i Windows, můžete udělat pořádek v datech a pracovat s nimi nejen efektivněji a snáze než v Excelu, ale ještě navíc zábavněji.
Začátečník
Informatika s Emilem (Tomáš Rajman)
Emil je unikátní metoda výuky informatiky pro žáky mladšího školního věku. Aplikace Emil je učební software pro všechny běžné platformy počítačů a tabletů, pomocí kterého žáci řeší informatické úlohy a rozvíjejí při tom své informatické myšlení. Příkladem je úloha, ve které mají žáci s Emilovou pomocí sebrat co nejvíce hrušek na tři kroky. Tuto a další Emilovy úlohy si na odpoledním workshopu vyzkoušíme.
Živý sešit a digitální kompetence (Tomáš Rajman)
Živý sešit je učební software pro všechny běžné platformy počítačů a tabletů, pomocí kterého žáci řeší informatické úlohy a rozvíjejí při tom své informatické myšlení a klade důraz na budování digitálních kompetencí. Účastníci workshopu budou seznámení s částí aplikace, která se zaměřuje na obrázky, útvary, kreslení, kopírování, souměrnost, texty, tabulky a tajné zprávy.
Co nám grafy vyprávějí (Bohuslav Hora, Petra Boháčková)
V životě se s grafy setkáváme běžně. Umíme je ale správně interpretovat? Zažijeme vyučovací hodinu v konceptu EUR, přečteme si pohádku, využijeme iPady nebude chybět ani vzájemné sdílení.
Mírně pokročilý
Správa Apple zařízení (Jakub Syrový)
Na workshopu si představíme Apple School Manager v spojení s MDM. Tato kombinace umožňuje hromadnou a vzdálenou správu zařízení a poskytuje tak IT správci efektivní nástroj pro nasazení, monitorování a správu iPadů, Maců a Apple TV. Díky Mosyle Manageru již nebudete řešit individuální nastavení jednotlivých Apple zařízení. Aplikace a různá nastavení se nainstalují automaticky na dálku a zároveň předejdete jejich nechtěnému smazání.
Pokročilý
Jak využít QR kódy a on-line platformu Learning Apps ve výuce na prvním stupni a pro žáky s SVP (Hanka Čápová)
Společně vyzkoušíme jak hravě využít QR kódy s nejmladšími žáky. S multiplatformním on-line nástrojem Learning Apps si usnadníme přípravu i výuku a to včetně zpětné vazby.
Začátečník
Jak na AI ve výuce (Tomáš Kováč)
Workshop je určen pro začátečníky, kteří se chtějí stát žáky a prozkoumat AI ve výuce. Podíváme se na to, jak učitel může nechat žáky, aby si většinu vytvořili a vymysleli sami. Vyzkoušíte si, jak probíhá výuka v mé třídě s pomocí AI.
Začátečník
Fyzikální pokusy s iPadem či iPhonem (Miroslav Staněk)
Tablet či smartphone jako senzor i jako zařízení na sběr a vyhodnocení dat. Série jednoduchých fyzikálních pokusů s integrovanými senzory v tabletu či telefonu.
Otevřený robotický workshop (Jakub Novotný)
Možnost vyzkoušet si na vlastní kůži tři robotické technologie pro výuku algoritmického myšlení: Robo Wunderkind, iRobot Root, SAM Labs. Připraveny budou úlohy, podle kterých oživíme jednotlivé roboty a robotické stavebnice a prostor bude určitě i pro vlastní kreativitu. Pracovat budeme ve skupinkách cca po 3, stejně jako je optimální počet studentů v jedné skupině při práci s roboty.
Začátečník
Práce s Collboard.com (Pavol Hejný)
Workshop se zaměřuje na praktické tipy a triky pro práci s online virtuální tabulí Collboard. Účastníci se naučí, jak využívat nástroje a funkce této platformy, a získají konkrétní nápady pro její použití ve své výuce a spolupráci s ostatními. Během workshopu budou mít příležitost prakticky vyzkoušet vytváření a sdílení obsahu na Collboardu.
Mírně pokročilý
Příběhy s (A)iPadem (Libor Klubal)
Na workshopu si sestavíme vlastní (A)iPad. Co to je? Nástroj, pomocí kterého budeme vytvářet příběhy jako profíci. Díky nástrojům umělé inteligence dostaneme naše staré známé - iMovie a Keynote na úplně novou úroveň.
Mírně pokročilý