MENU
Close Menu Icon
Logo - Učitelský summit
Registrace na nadcházející ročník učitelského summitu je již otevřena. Neváhejte a registrujte se!

Program

Podívejte se, co Vás letos čeká a nemine! Jaký bude program, co a od koho se dozvíte na přednáškách, co se naučíte na workshopech… Letos se zaměříme na robotiku ve výuce a na to, jak se iPad může stát nástrojem moderního učitele!

Dopolední program

 • (8:30 - 9:30) - Registrace účastníků
 • (9:30 - 9:35) - Zahájení Učitelského summitu 2019 – Jan Jílek
 • (9:35 - 9:55) - iPad jako společník na cestách - Honza Březina
 • (9:55 - 10:15) - iPad jako komunikační nástroj - Jiří Hubík
 • (10:15 - 10:35) - iPad a konzumace obsahu - Filip Brož
 • (10:35 - 10:45) - Novinky 24U - Jan Jílek
 • (10:45 - 11:00) - Přestávka
 • (11:00 - 12:30) - Hodina plná inspirace
 • (12:30 - 13:00) - Možnost diskuze s 24U v sále – Jan Jílek
 • (12:30 - 14:00) - Oběd

Anotace dopoledních přednášek

Honza Březina (iPad jako společník na cestách)
iPad je ideální náhradou počítače na cestách. Ať už se vydáte kamkoli a za jakýmkoli účelem, můžete mít s sebou skladné a přitom plnohodnotné zařízení, které vám pomůže nejen s prací na cestách, ale i organizací, zábavou, zpracováním multimédií a přístupem k informacím. Cestuji víc jak 2/3 roku a připravil jsem si pro vás výběr mých oblíbených aplikací, služeb a příslušenství, které z vašeho iPadu udělají nejlepšího společníka na cesty.
Jiří Hubík (iPad jako komunikační nástroj)
Asi si nikdo z nás neumíme představit život bez komunikace. Dnes je za komunikaci nejčastěji považováno sdílení informací na sociálních sítích, nicméně my dospělí víme, že komunikace je zpravidla předávání informací od odesílatele příjemci  formou mluveného slova, psaného textu nebo pomocí vizuálních pomůcek. iPad je nástroj, který má nepřeberné komunikační možnosti, a my se společně podíváme, co vše umí a kde, případně jak jej můžeme v komunikaci využít
Filip Brož (iPad a konzumace obsahu)
Pojďme si na chvíli hrát a odpočívat. Zahodíme e-maily, tabulky a office nástroje. Nastal čas konzumovat a pasivně přijímat obsah. iPad je skvělý společník, tak proč jej nevyužít na hraní her, čtení knih, magazínů a koukání na filmy. Společně z té placičky vytáhneme maximum.
Novinky 24U (Jan Jílek)
Honza Vám přestaví veškeré novinky pořadatelské firmy 24U s.r.o. Věříme, že pomohou posunout školy zase o krok dál při používání Apple produktů ve výuce.

Odpolední program

 • (14:00 - 14:45) - Workshop 1
 • (14:45 - 15:00) - Přestávka
 • (15:00 - 15:45) - Workshop 2
 • (15:45 - 16:00) - Přestávka
 • (16:00 - 16:45) - Workshop 3
 • (16:45 - 17:00) - Losování cen, společné foto a ukončení Učitelského summitu 2019
 • (17:00 - 17:30) - Prostor pro dotazy v předsálí

Workshopy

Pomůžeme vám začít (Lenka Říhová)
Workshop je určen pro ty z vás, kteří nemají žádné nebo téměř žádné zkušenosti s iPadem. Po základním seznámení se zařízením, vyzkoušíme několik užitečných aktivit, které se dají okamžitě použít i v případě jediného iPadu ve třídě.
Inspirace pro mírně pokročilé aneb nebojte se tvořit (Iva Jelínková)
Workshop pro všechny, kteří hledají inspiraci pro využití iPadů ve vlastní praxi, co nezabere mnoho času na přípravu. Vyzkoušíme si jednoduché, ale přesto efektní nástroje, které využijete nejen při výuce s dětmi, ale i pro vlastní přípravu pedagoga nebo vaše osobní aktivity. A navíc přídáme i různé pohledy na využití digitálního portfolia.
Apple Třída a animace v Keynote. Jde to dohromady? (Libor Klubal)
Vy učíte, Apple Třída se stará o iPady žáků. Ale to je jen to základní, co tato aplikace umí. Podíváme se na možnosti využití Apple Třídy ve výuce, poradím vám praktické tipy, jak ji nastavit co nejlépe. Jako žáci na workshopu vytvoříte jednoduchou animaci v Keynote (a pokud to neumíte, naučím Vás to) a uvidíte v praxi, jak u toho aplikace Třída pomáhá.
Výuková videa ve třídě (Tereza Havránková)
Workshop je zaměřen na tvorbu výukových videí a jejich využití napříč předměty. Během krátké doby vám ukážeme, jak snadné může být výuková videa připravit, sdílet a získat okamžitou zpětnou vazbu.
Kolik fyziky se dá zažít se Smart vozíčkem? (Miroslav Staněk)
Na workshopu naleznete inspiraci pro fyzikální pokusy, které lze realizovat s vozíčkem Smart Cart od PASCO. Zrychlení a rychlost pohybu na nakloněné rovině, volný pád, zákony zachování energie i hybnosti, všechny tři Newtonovy zákony… vše pouze s vozíčkem, bez dalšího nutného vybavení.
Kreativně se Sam Labs (Petra Boháčková, Bohuslav Hora)
Asi všichni znáte narozeninové přání, které po otevření zahraje melodii písničky Happy birthday. Něco podobného si zkusíme na tomto workshopu vyrobit. Pro práci využijeme senzory ze stavebnice Sam Labs. Značka: pastelky s sebou.
Ozoboti překračují hranice informatiky (Hanka Šandová)
Cílem výuky s roboty vůbec nemusí být samotní roboti. Dají se tak využít i v dalších předmětech, nejen v informatice. Workshop plný inspirace napříč předměty aneb jak nám mohou OZOBOTI a další robotické "hračky" pomáhat rozvíjet různé dovednosti, informatické myšlení, řešení problémů, přemýšlení, vyprávění, tvoření, demonstrovat různé jevy, dávat zpětnou vazbu nebo motivovat.
Dash jako učitel kontrolor (Gabriela Střelcová)
Jak může robot kotrolovat práci žáků? Zadáme si jednoduchý fyzikální nebo matematický úkol, vyřešíme ho, uspořádáme do správného pořadí. Následuje práce s Dash robotem. Pokud jsme vyřešili správně úkol a zadáme příkazy ve správném pořadí, měl by Dash robot všem nakreslit stejný obrazec. Ukážeme si také, jak lze Dash robot použít i do ostatních předmětů na 1. i 2. stupni ZŠ.
Tipy/triky s iPadem od A do Z (Filip Brož)
Přemýšlíte o iPadu jako o hlavním pracovním zařízení? Umíte správně využívat všechny funkce? Společně si projdeme základní i pokročilá nastavení iPadu. Podíváme se například na zoubek iCloudu, aplikacím pro správu souborů, psaní poznámek a dokumentů či jak správně nastavit rozdělení obrazovek na iPadu. Ukážeme si využití Apple Pencilu, klávesových zkratek či možnosti vzdáleného připojení. Nebudou chybět ani tipy na méně známé aplikace a triky pro zvýšení efektivity práce.