MENU
Close Menu Icon
Logo - Učitelský summit
Předregistrace na nadcházející ročník učitelského summitu je již otevřena. Neváhejte a předregistrujte se!

Program ukončeného Učitelského summitu 2022

Dopolední program

 • 08:00 - 09:30
  Registrace účastníků
 • 09:30 - 09:35
  Zahájení Učitelského summitu – Jan Jílek
 • 09:35 - 09:55
  Přírodovědná a digitální gramotnost
 • 09:35 - 09:55
  žáků - Miroslav Alexovič
 • 09:55 - 10:15
  Vzdělání je pro budoucnost
 • 09:55 - 10:15
  - Michal Šebek
 • 10:15 - 10:35
  Umělá inteligence ve 21. století
 • 10:15 - 10:35
  - Jakub Bareš
 • 10:35 - 10:45
  Novinky pro školy od nás z 24U Info Icon
  Dva roky jsme se neviděli osobně. I proto pro vás máme připraveny spousty novinek, které pomohou školám, které s Apple produkty již dlouho pracují, ale i těm, které o nasazení technologií do výuky teprve uvažují.
 • 10:45 - 11:00
  Přestávka

Odpolední program

 • 11:00 - 12:30
  Hodina plná inspirace
 • 12:30 - 13:00
  Možnost diskuze s 24U v sále
 • 12:30 - 14:00
  Oběd
 • 12:30 - 13:00
  – Jan Jílek
 • 14:00 - 14:45
  Workshop 1
 • 14:45 - 15:00
  Přestávka
 • 15:00 - 15:45
  Workshop 2
 • 15:45 - 16:00
  Přestávka
 • 16:00 - 16:45
  Workshop 3
 • 16:45 - 17:00
  Losování cen, společné foto a
 • 16:45 - 17:00
  rozloučení
 • 17:00 - 17:30
  Prostor pro dotazy v předsálí

Workshopy

Jak oživit hodinu fyziky a chemie s interaktivními učebnicemi Vividbooks? (František Cáb)
Jak oživit hodinu fyziky a chemie s interaktivními učebnicemi Vividbooks? Vividbooks jsou interaktivní učebnice fyziky a chemie, které usnadňují učitelům přípravu živé, pro žáky přínosné hodiny. Pracují s rozšířenou realitou – technologií, která umí rozhýbat statický obrázek, a funguje tak jako kouzelná vstupenka do světa poznání. Názorné animace a správně položené otázky pak vedou děti k aktivnímu přemýšlení a formulování vlastních názorů. Pokud se chcete o interaktivních učebnicích dozvědět víc, připojte se na náš workshop. Celý obsah Vividbooks včetně jejich praktického využití v hodině fyziky a chemie vám představí autor projektu – učitel fyziky František Cáb. Zároveň vás seznámí s principy aktivního učení, které vybízí studenty k přemýšlení o světě kolem nich.
Digitální kresba, malba a animace. Další zpracování a možnosti (Jaroslav Soumar)
Budeme se zabývat tím, jak použít tyto techniky jak v profesionální práci, tak ve výuce s žáky. Zapojíme do práce i fotoaparát, vyzkoušíme pixilaci a zmíníme se i o možnosti kresby na 3D objekty a dalším zpracování.
Trio robotů a robotických stavebnic v akčním workshopu (Jakub Novotný)
Tři technologie pro výuku nové informatiky a algoritmického myšlení si účastníci vyzkouší v našem akčním workshopu. 3 skupiny se během 45ti minut "protočí" na třech stanovištích, kde na ně bude čekat algoritmická stavebnice SAM Labs, multifunkční robot iRobot Root a robotická stavebnice pro nejmenší Robo Wunderkind. Na každém stanovišti bude připravené zadání.
Programujeme s iPadem aneb Nová informatika dotykem (Libor Klubal)
Že je iPad univerzální nástroj, to asi všichni víme. Takže proč jej nevyužít pro výuku programování? Aplikací je dost, nápadů taky, tak jdeme do toho. Nová informatika je tady, tak pojďme na ni s iPadem.
Správa Apple zařízení (MDM a Apple School Manager) (Jakub Syrový, Tomáš Ludwig)
Na workshopu si představíme Apple School Manager ve spojení s MDM systémem. Tato kombinace umožňuje hromadnou a vzdálenou správu zařízení a poskytuje tak IT správci efektivní nástroj pro nasazení, monitorování a správu iPadů, Maců a Apple TV. Díky MDM již nebudete řešit individuální nastavení jednotlivých Apple zařízení. Aplikace, dokumenty i různá nastavení se nainstalují automaticky na dálku a zároveň předejdete jejich nechtěnému smazání.
Digitální laboratorní systém podporovaný iPady - praktické ukázky STEM vyučování biologie - (workshop veden ve slovenštině) (Miroslav Alexovič)
Vo workshope budeme demonštrovať využívanie iPadov v prepojení s digitálnym laboratórnym systémom na hodinách biológie ako jednu z možností zvýšenia prírodovednej gramotnosti žiakov. Uvedené ukážky vyučovacích hodín, resp. ich častí, v ktorých priamo nasadzujeme IT do vyučovania pre nás predstavujú nielen zmenu spôsobu vyučovania biológie, ale predovšetkým prístupu k získavaniu vedomostí a skúseností žiakov ich priamou aktivitou a vlastným pozorovaním, bádaním a následnou analýzou a zovšeobecnením. Zameriame sa na ukážky, ktoré sú aplikovateľné vo všetkých ročníkoch nižšieho stredného vzdelávania a obsahovo nadväzujú na obsahovú náplň predmetu.
Nechci pracovat já… ať pracuje iPad (Tomáš Kováč)
Ukážeme si, jak efektivně využívat výukové aplikace tak, aby měl učitel minimální přípravu. Jak klást “správné” otázky. Jak nechat tvořit děti.
Třídní e-knihovna v 11ti krocích (Lenka Říhová)
11 důvodů pro zapojení vlastních elektronických knih do výuky 11 možností, jak nadchnout žáky k aktivní tvorbě 11 tipů, jak používat nástroj BookCreator … proč zrovna 11 ??? Otázka bude zodpovězena na workshopu ;)
Co by určitě nemělo chybět ve Vašem iPadu - začátečníci (Iva Jelínková)
Workshop je určen pro začátečníky, kteří se s iPadem teprve seznamují, i pro všechny ostatní, kdo rádi čerpají inspiraci pro snadné využití iPadu ve výuce bez obsáhlejší přípravy. Ukážeme si metodický potenciál aplikací, které na první pohled jako vzdělávací nevypadají. A otevřeme prostor pro všechny dotazy, na které se potřebujete zeptat.
Hudebka s Garage Bandem (Jarmila Šiřická)
Spolu si teď ukážem, jak na hudbu z Garage. Zvu teď Karla, Petru, Čendu, pojď si zahrát v Garage bandu. Nemusíš být hudebníkem, práce s GB bude trikem. (Muzicirování s GB)
Pomocníci v matematice (Pavel Špaček)
Rádi byste něčím oživili hodiny matiky? Zařadili do nich něco nového, jiného, originálního nebo snad i zábavného? 🙃 Něco, co pomůže s procvičováním, názorností, zahřátím na provozní teplotu atp. a přitom by vás to nestálo zbytečně další množství sil? Pojďme si vyměnit zkušenosti a říct si pár tipů na aplikace, které mohou být nenápadnými pomocníky pro každého kantora matematiky.
Hrajeme si s ActionBoundem aneb vyženeme vás z učebny (Bohuslav Hora, Petra Boháčková)
Jak jednoduše vytvořit interaktivní hru a učit se i mimo prostor třídy, protože místem pro učení je celý svět.
Vyplněním a odesláním tohoto formuláře udělujete 24U s.r.o., IČ: 26152584, se sídlem Zvole u Prahy, Skochovická 88, PSČ 252 45, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 74920 souhlas s využitím Vašich osobních údajů, které jsou obsaženy ve formuláři, k zasílání obchodních sdělení o nabídkách a novinkách 24U s.r.o.Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat. Podrobnosti o nakládání s Vašimi osobními údaji a Vašich právech s tím souvisejících jsou obsaženy v zásadách zpracovávání a ochrany osobních údajů.