MENU
Close Menu Icon
Logo - Učitelský summit
Registrace na nadcházející ročník učitelského summitu je již otevřena. Neváhejte a registrujte se!

iPad pro Klárku

V rámci letošního summitu probíhá charitativní projekt “iPad pro Klárku” a byli bychom velice rádi, kdybyste se na něm podíleli spolu s námi.

Naším přáním je získat potřebné finance a pořídit za ně Klárce nový iPad, který by jí usnadnil komunikaci s rodiči, spolužáky a učiteli ve škole nebo třeba jen dělal radost ve všedních i nevšedních dnech v životě.

Jdete s námi do toho?

Pošlete Vámi zvolenou částku na účet: 670100-2211327352/6210 (mBank)

Děkujeme

O Klárce

Klárka se narodila v červnu 2006 jako třetí ze čtyř dětí. Před druhými narozeninami bylo Klárce diagnostikováno závažné nevyléčitelné onemocnění, spinální muskulární atrofie 1. - 2. typu Když byly Klárce tři roky, zemřel jí a jejím sourozencům při autonehodě tatínek, který byl velikou oporou nejen nemocné dcerce, ale také celé rodině. Za pomoci speciálně školené asistentky Klárka zahájila v sedmi letech školní docházku na základní škole ve Všerubech, kterou navštěvuje dodnes.

V necelých osmi letech došlo k selhání dýchacích svalů a Klárka musela být trvale napojena na umělou plicní ventilaci. Po sedmi měsících v nemocnici se Klárka vrátila domů. Naučila se znovu mluvit a začala opět chodit do školy.

Video Klárka

V současné době Klárku čeká operace páteře, která by jí měla pomoci odstranit těžkou skoliózu způsobenou svalovou ochablostí v oblasti páteře a pokud VZP schválí podpůrný lék, mohla by se Klárce po jeho aplikaci nemoc pozastavit.

Spinální svalové atrofie (SMA – Spinal muscular atrophy) jsou vrozená onemocnění, při nichž dochází k postupnému ubývání svalstva, a tedy schopnosti se pohybovat. Postiženy bývají více dolní končetiny než horní, nemocní také mívají potíže s polykáním, později i s dýcháním. Postup nemoci je individuální, protože ho ovlivňuje řada faktorů. Jednou z vážných a častých komplikací je dechová nedostatečnost.

V současné době Klárka hýbe už jen trošku rukama, prstíky. Nedokáže se otočit, hýbat hlavou. Je trvale 24 hodin denně na umělé plicní ventilaci. I přes tracheostomii se ale naučila mluvit, chodí ráda do školy, učí se anglicky a s rodinou pomáhá v chovu krásného českého plemene, chodského psa. Klárka se stará o malinká štěňátka hned po narození, zahřívá je u sebe pod dekou a s maminkou třeba i ty nejslabší dokrmuje. Klárka také moc ráda čte, píše si s kamarádkami, má ráda léto a koupání.

Číslo účtu: 670100-2211327352/6210 (mBank)